Dotazy a odpovědi ze zastupitelstva Magistrátu

Ve středu 14. září se konalo zasedání zastupitelstva Magistrátu města Ostravy (poslední před krajskými volbami). Protože od prezentace alternativ ve Slunečnici 28. května nebyl Magistrátem publikován žádný příspěvek týkající se VTP, vystoupili jsme s dotazy v diskuzi občanů.

Stručně jsme připomněli celou kauzu, která se táhne už více než rok (viz. výročí petice) a citovali z tiskové zprávy Magistrátu z 4. května, kde mj. stojí:

Na jednání bylo dále dohodnuto, že se pracovní skupina znovu sejde nejpozději za tři měsíce, aby posoudila výsledky a stav pořizovaných studií. Pokud se ukáže, že další příprava projektu VTP v alternativních lokalitách je reálná, navrhne primátor Tomáš Macura Zastupitelstvu města Ostravy změnu umístění projektu výstavby VTP.“

Položili jsme tři otázky, na něž jsme od pana primátora Tomáše Macury dostali následující odpovědi:

1. Nyní běží již pátý měsíc. Proč se doposud nesešla pracovní skupina, alespoň nad dílčími výsledky?
Pan primátor slíbil, že se uskuteční setkání pracovní skupiny, ovšem bez upřesnění termínu.
Naše reakce: termín schůzky s ním budeme dále řešit.

2. Jaký je aktuální stav studií proveditelnosti a kdy budou zveřejněny?
Studie proveditelnosti jsou interní studie pro potřeby Magistrátu a slíbený tří měsíční termín jejich dokončení byl jen orientační, nikoliv závazný.
Naše reakce: na schůzce budeme požadovat, aby studie byly zveřejněny občanům i odborné veřejnosti v nejkratším možném termínu.

3. Kdy a za jakých podmínek bude Myslivna vyškrtnuta ze seznamu lokalit pro VTP?
Objevily se dílčí problémy a v nejnadějnější lokalitě, tj. ve Svinovském rozhraní, je riziko občanské petice. S ohledem na tyto skutečnosti Magistrát nově zvažuje čtvrtou lokalitu v blízkosti Karoliny, která se vrátila městu a je dobře připravena.
Naše reakce: na schůzce budeme chtít probrat riziko občasné petice v lokalitě Svinov a budeme se chtít seznámit s novou lokalitou na Karolině.

Kromě toho pan primátor připomněl závazek, že po dobu zjišťování jsou alternativ zastaveny veškeré práce na Myslivně. Slíbil také, že Magistrát publikuje zprávu k současnému stavu. Konkrétnější termín, kdy bude konečně jasno, jsme se ale opět nedozvěděli s odůvodněním, že město do Myslivny už investovalo 100 milionů a pan primátor tudíž nemůže předstoupit před zastupitele bez jasné alternativy.

Nemáme bohužel záznam odpovědi pana primátora, proto se nechceme pouštět do polemiky s jeho slovy. Stejně tak nechceme spekulovat co nebo kdo zatím vším stojí. Jedno je však zřejmé – do krajských voleb rozhodnuto nebude. Situace je tak v září paradoxně mlhavější, nežli v květnu, když jsme ze Slunečnice odcházeli s jasnou představou, že se udělají studie proveditelnosti a v půlce prázdnin „bude vymalováno“. Ukazuje se tedy, že záchrana Myslivny bude ještě nejspíš běh na dlouhou trať.

program-zastupitelstva-ilustracni


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/110320/virtual/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress