Návrh změny územního plánu

Jak jsme Vás již informovali, schůzka na Magistrátu v pátek 30. 9. skončila bohužel bez dohody. V tuto chvíli tak chybí jakýkoliv „jízdní řád“, ze kterého by bylo možné vyčíst, kdy bude Myslivna vyškrtnuta ze seznamu lokalit pro VTP. Magistrát její vyškrtnutí podmínil dalším zkoumáním proveditelnosti nové lokality na Karolině, ovšem bez stanovení jasného závazného termínu. V televizní reportáži (v čase 9:40) se vágně hovoří o první polovině příštího roku jako o nejdřívějším možném termínu. Rádi se budeme mýlit, ale i na základě dosavadních zkušeností s neustálými odklady máme obavy, že se může jednat o snahu nechat vyznít celou věc do ztracena.

Abychom tomu zabránili, ve středu 5. 10. 2016 vystoupil zástupce Petičního výboru na zasedání zastupitelstva Městského obvodu Poruba. Přítomné zastupitele informoval o jednání na Magistrátu a seznámil je se zde prezentovanými závěry studií proveditelnosti. Dále pak tlumočil naši nespokojenost s přístupem Magistrátu, který odmítá vyškrtnout Myslivnu, přestože reálné alternativní lokality podle všech stanovaných parametrů existují. Na závěr požádal zastupitele, aby vypracovali návrh na změnu územního plánu v lokalitě Myslivna, v nejbližším možném termínu ho schválili a následně s ním konfrontovali Magistrát.

Návrh na změnu územního plánu si vzal na starost pan starosta Petr Mihálik, který slíbil, že návrh vypracuje nejpozději do konce roku (studie proveditelnosti nebyly doposud Magistrátem zveřejněny a zasedání zastupitelstva probíhá 1x měsíčně) . K vystoupení našeho zástupce se ještě přihlásil s poznámkou pan zastupitel Petr Jančík, který nás podpořil a poukázal na výsledky hlasování v anketě Porubské desatero, kde zachování Myslivny jednoznačně zvítězilo.

Věřme, že se Poruba zachová stejně jako v loňském roce, kdy všichni zastupitelé Poruby hlasovali pro zachování Myslivny jako klidové a rekreační oblasti (s výjimkou zastupitelů ANO, kteří se zdrželi hlasování) a jednoznačně se postaví za změnu územního plánu.

img_0902


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/110320/virtual/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress