Odpovědi kandidátů na hejtmana na naše otázky

Vzhledem k blížícím se krajským volbám jsme se rozhodli oslovit kandidáty na hejtmana, aby vyjádřili svůj postoj k problematice VTP na Myslivně.
Můžeme říci, že došlé odpovědi nás velice potěšily. Je vidět, že napříč celým politickým spektrem panuje shoda, že Myslivna patří lidem. Otázky, na které kandidáti odpovídali, byly následující:

 1. Domníváme se, že již studie týmu architektů prokázala, že existuje dostatek alternativ k Myslivně. Souhlasíte s tím, aby vzhledem k této skutečnosti a širokému nesouhlasu byla Myslivna co nejdříve vyškrtnuta ze seznamu lokalit pro VTP?
  Všichni oslovení kandidáti na hejtmana se v podstatě shodli, že pokud existují alternativní lokality, jsou pro vyškrtnutí Myslivny jako lokality pro VTP.
 2. Primátor Tomáš Macura označuje právě probíhající studie proveditelnosti za interní materiál města. Souhlasíte s naším požadavkem na jejich plné zveřejnění?
  Všichni kandidáti s výjimkou jednoho jsou pro zveřejnění studií proveditelnosti.
 3. Když bude Myslivna vyškrtnuta jako lokalita pro VTP, souhlasíte, aby byl změněn územní plán tak, aby byl trvale zachován přírodní a rekreační charakter Myslivny?
  Všichni kandidáti souhlasí se změnou územního plánu a zachováním Myslivny jako klidové a přírodní lokality (řada z nich se pak jednoznačně vyslovila proti případným záměrům na bytovou výstavbu).
 4. V anketě Porubské desatero lidé vyslovili zároveň požadavek, aby se zamezilo zhoršování životního prostředí nevhodnou výstavbou. Ukázkovým příkladem je plánovaná průmyslová zóna na polích u Skalky. Tato lokalita je navíc nedaleko lázní v Klimkovicích, kvůli jejichž klidu byl za cca miliardu zbudován dálniční tunel. Souhlasíte se stavbou průmyslových staveb / hal na zelené louce? Zasadíte se o zvrácení výstavby u Skalky?
  Všichni kandidáti upřednosňují využití brownfieldů před stavbami na zelené louce. Někteří z kandidátů se konkrétně vymezili proti stavbám na návěterné straně Poruby. Výstavbu průmyslové zóny / hal v lokalitě u Skalky nikdo nepodpořil.

Úplné odpovědi kandidátů v abedecním pořadí si můžete stáhnout zde:
otazky_a_odpovedi_kandidatu_na_hejtmana (PDF, 116 kB).


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/110320/virtual/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress