Ptáte se nás, co se děje s VTP. My odpovídáme…

odklad

V průběhu prázdnin jste se nás při různých příležitostech ptali, jak to vypadá s VTP. Uklidňovali jsme vás, že probíhají studie proveditelnosti, které budou hotové na konci července. Rádi bychom vás nyní podrobněji seznámili s tím, co se (ne)dělo v posledních měsících.

25. července jsme kontaktovali Magistrát se žádostí o schůzku nad slíbenými výsledky studií. Byli jsme požádáni o tří týdny strpení s tím, že si je vyžádal investiční úsek, který studie zpracovává.

16. srpna jsme se od pana primátora dozvěděli, že studie proveditelnosti jsou dokončeny. Požádal nás ale o další – měsíční, odklad, aby je mohl prostudovat a projednat ve vedení města. Tak dlouhá doba nás překvapila. Požádali jsme proto o dřívější termín schůzky, aby se uskutečnila ještě před zasedáním zastupitelstva magistrátu 14. září. Toto zasedání je poslední před krajskými volbami (7. – 8. října).

29. srpna jsme se však z dalšího emailu od pana primátora nečekaně dozvěděli, že k tomu, aby bylo jasno, vede ještě dlouhá cesta. Bude potřeba vykoupit pozemky, získat řadu potřebných povolení pro stavbu v alternativních lokalitách, vypořádat případné připomínky občanů atd.

Nic takového ovšem ve Slunečnici nezaznělo. Pochopitelně. Pan primátor nám v podstatě popsal stavební řízení v alternativních lokalitách. To je ovšem až následný krok poté, co byla vybrána finální lokalita. K jejímu výběru slouží právě studie proveditelnosti, které mají zodpovědět na otázku, zda je záměr VTP v dané lokalitě realizovatelný a za jakých podmínek.
Jinými slovy: pokud studie proveditelnosti ukáží, že je reálné řešení v alternativní lokalitě, je možné vyškrtnout Myslivnu. A právě tento krok, který nejvíce ze všeho zajímá přes 10000 občanů podepsaných pod naší peticí, nám stále chybí a není vůbec jasné, kdy bude učiněn.

Byli jsme ujištěni, že stále platí závazek informovat občany, ale až po doplnění studií o další informace po jejich projednání ve vedení města. To se ovšem nestane dříve, než někdy v 2. polovině září. Tedy, spekulujeme, pokud se to zase neodloží na někdy po volbách…

I přes uklidňující sdělení, že studie vyhlíží optimisticky a nalezené problémy v alternativních lokalitách by mělo jít překonat, jsme zklamaní z neustálých prodlev a že se stále neplánuje hlasování zastupitelstva o zrušení záměru vystavět VTP na Myslivně.

V tuto chvíli čekáme na sdělení termínu schůzky a představení výsledků studií proveditelnosti. Jakmile se dozvíme něco nového, budeme vás neprodleně informovat.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/110320/virtual/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress