Korespondence místního obyvatele se zastupiteli Ostravy

Dotaz místního obyvatele Poruby na Hnutí Ostravak

Dotaz: Ing. Pavel Skalný,  24. září 2014

Dobrý den,
Magistrát Ostrava chystá rozšíření VTP / vědecko-technologický park/. Stavba jistě prospěšná, ale umístění stavby do prostoru Porubského lesa je nevhodné. Zanikne tak jedna z mála rekreačních zón v Porubě. Proč není stavba umístěna tak, aby navazovala na současný VTP směrem na Opavu? Vhodnějších lokalit by se jistě našlo více.
Jaký názor ma Ostravak na rozšíření VTP?

Díky za odpověď,
Ing. Pavel Skalný

Odpověď: Bohdan Trojak, 6. října 2014

Dobrý den,
omlouvám se za opožděnou reakci. Celý náš klub byl proti umístění stavby VTP do prostoru Porubského lesa. Když se o tomto záměru hlasovalo na zasedání zastupitelstva SMO, tak náš člen Doc. Ing. Petr Jančík navrhoval přesně to, co zmiňujete Vy, tj., aby se VTP rozšiřoval směren na Opavu a neničil se Porubský les. Pokud si dobře pamatuji, tak mu pan primátor Kajnar oponoval tím, že by to bylo chůzí daleko od areálu VŠB a také tím, že budoucí uživatelé VTP musí sedět v krásném prostředí.
Připomenu také, že stejně tak jsme byli proti schválené výstavbě vila domů v lokalitě porubského lesa. Bohužel opět současná kolalice ČSSD a ODS tento záměr prohlasovala navzodry našim argumenůum i petici občanů.
Pravost mých slov, tj. kdo co řekl a jak hlasoval, si lze ověřit v pořizeném zápisu ze zasedání zastupitelstva, který si lze stáhnout z webových stránek města Ostrava.

S pozdravem Trojak

Dotaz místního obyvatele Poruby na pana primátora Macuru:

Dotaz: Ing. Pavel Skalný, 10.listopadu 2014

Pane primátore, před volbami jsem měl dotaz:
Magistrát Ostrava chystá rozšíření VTP / vědecko-technologicky park/. Stavba jistě prospěšná, ale umístění stavby do prostoru porubského lesa je nevhodné. Zanikne tak jedna z mála rekreačních zón v Porubě. Proč není stavba umístěna tak, aby navazovala na současný VTP směrem na Opavu? Vhodnějších lokalit by se jistě našlo více.
Jaký je názor hnutí Ano:
S rozšířením vědeckotechnologického parku (VTP) na úkor porubského lesa nesouhlasíme. Není možné neustále zastavovat volné zelené plochy průmyslovými zónami, nákupními komplexy apod. Pokud by rozhodování bylo na nás, pro výstavbu VTP bychom využili brownfieldy, kterých je v Ostravě dostatek. Odmítnutí záboru zemědělské půdy z důvodu výstavby průmyslových zón či nákupních center má hnutí ANO ve volebním programu, a pokud ve volbách uspějeme, striktně jej budeme prosazovat.
Nyní, když hnutí ANO výrazně uspělo v komunálních volbách, je snad šance projekt dostavba VTP v Porubském lese zastavit.

Předem děkuji za odpověď,
Ing. Pavel Skalný

Odpověď: Ing. Tomáš Macura, MBA, 11. listopadu 2014

Dobrý den pane Skalný,
registruji Váš dotaz a zcela určitě na něj v horizontu několika dnů odpovím. Prosím o pochopení, jsem ve funkci třetí pracovní den a seznamuji se se skutečným stavem věci.

Děkuji a zdravím Vás,
Tomáš Macura

Odpověď: Ing. Tomáš Macura, MBA, 12. prosince 2014

Vážený pane Skalný,
jsem si vědom, že jsem Vám přislíbil reakci na Váš dotaz ohledně rozšíření VTP. Bohužel problematika celého VTP je natolik široká a komplexní, že jsem doposud nedospěl k definitivnímu závěru a názoru na celou věc a téměř s jistotou se tak nestane ani do konce tohoto roku. Chci Vás nicméně ujistit, že touto věcí se osobně zabývám a své stanovisko Vám sdělím ihned poté, co k němu budu mít dostatek relevantních informací, očekávám, že v průběhu měsíce ledna 2015.
Děkuji za pochopení a přeji Vám pohodový adventní čas, krásné Vánoce a úspěšný vstup do nového roku.

S pozdravem,
Tomáš Macura

Dotaz: Ing. Pavel Skalný, 2. ledna 2015

Dobrý den a vše nejlepší do nového roku!!!
Stále doufám, že  se pro rozšíření VTP najde jiná, vhodnější lokalita. Je zajímavé, že nikdo, ať z řad občanů, tak i místních politiků, stavbu v Porubském lese neschvaluje. Každý říká , že je škoda zničit pěknou lokalitu a vzpomíná, jak tam chodil běhat atd. Zastupitelé pak dodávají, že se s tím už nedá nic dělat, že to zavinil …. . Ale ještě se nekoplo, stále je možné dostavbu zastavit. Slyšel jsem i argument, že pracovníci VTP by chtěli pracovat v pěkném prostředí. Myslím, že více by budoucí pracovníky přilákalo dobré vybavení v práci a dobré zázemí pro jejich rodiny. Kvalitní bydlení, lepší ovzduší a třeba i možnost jít si občas zaběhat do porubského lesa nebo jít na Myslivnu na procházku s dětmi.

Zdravím a těším se na odpověď
Ing. Pavel Skalný

Odpověď: Ing. Tomáš Macura, MBA, 5.1.2015

Vážený pane Skalný,
děkuji za Váš email. Také já Vám přeji i všem Vašim blízkým po všech stránkách dobrý rok 2015.
Pokud jde o záměr na “rozšíření VTP”, chci Vás ujistit, že se celou záležitostí osobně zabývám a že se prozatím nestaly a ani nedějí žádné kroky, které by byly nevratné. Ne straně druhé i v tomto případě platí, že věci bývají málokdy jen černobílé. Jak jsem Vám již dříve slíbil, až dojdu společně s novým vedením města ke konkrétnímu závěru, budu Vás informovat.

Srdečně zdravím,
Tomáš Macura

Dotaz: Ing. Pavel Skalný, 1. září 2015

Dobrý den pane primátore,
navazuji na předchozí e-maily. Chtěl bych se zeptat, jak to vypadá s dostavbou VTP? Podařilo se najít lepší řešení, než je stavba v porubském lese?
Díky moc za informaci.

Zdravím a těším se na odpověď
Ing. Pavel Skalný

Odpověď: Ing. Tomáš Macura, MBA, 3. září 2015

Vážený pane Skalný,
záležitost ohledně lokality “Rozšíření VTP” zatím nebyla rozhodnuta, předpokládám rozuzlení až v závěru roku, řeší se řada souvisejících aspektů.

Mějte se zatím fajn,
Tomáš Macura


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/110320/virtual/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress