Návrh na změnu územního plánu přijatý MO Poruba

Ve středu 10. listopadu porubští zastupitelé na svém zasedání projednávali náš návrh na změnu územního plánu na Myslivně. Pan starosta Petr Mihálik následně zpracoval podnět k pořízení změny Územního plánu Ostravy a to tak, že území vymezené pro rozšíření areálu VTP bude změněno z plochy určené pro občanskou vybavenost na plochu určenou k využití jako orná půda, louka, les a veřejná zeleň.

S potěšením konstatujeme, že návrh byl přijat. Ze 40 přítomných zastupitelů se pro vyjádřilo 27 zastupitelů za ČSSD, KDU-ČSL, KSČM, ODS a Ostravak. Hlasování se zdrželi 2 zastupitelé za ANO a 2 za ODS. Proti bylo 9 zastupitelů ANO.

Přestože se zastupitelé proti VTP vymezili jednoznačně už loni, tehdy byla pouze přijata deklarace požadující stavbu VTP v jiné lokalitě. Návrhem na změnu územního plánu však Poruba jasně říká ne i jakékoliv další výstavbě na Myslivně jako jsou rodinné domky apod. Tento postoj Poruby, která v tuto chvíli udělala ze své pozice maximum možného, je silným argumentem proti VTP na Myslivně.

Jaké jsou tedy další kroky? Jak jsme se informovali, požadavky na změny územního plánu se obvykle sbírají a následně projednávají společně. Podstatné však je, že to musí projednat Rada města Ostravy a následně rozhodnout zastupitelstvo Magistrátu (není to tedy věc, kterou by rozhodovali úředníci).
V tuto chvíli tak není jasný termín, kdy k projednání dojde. Hlasování v Porubě však bylo dalším důležitým krokem, kterým se blížíme ke konečnému cíli – zachování Myslivny jako přírodní a klidové lokality.

uzemni-plan


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/110320/virtual/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress