Otázky na kandidáty na hejtmana

Vzhledem k blížícím se krajským volbám jsme se rozhodli oslovit kandidáty na hejtmana s následujícím dopisem. Jejich odpovědi Vám samozřejmě zprostředkujeme.


Dobrý den,

obracím se na Vás jako zástupce petice Nesouhlas s rozšířením Vědecko-technologického parku v Ostravě-Porubě do lokality „Myslivna“, kterou podepsalo přes 10000 občanů. Kromě petice vyjádřili lidé nesouhlas s VTP na Myslivně také v anketě Porubské desatero, proti se vyslovila odborná veřejnost i zastupitelé MO Poruba, kteří přijali deklaraci vyzývající Magistrát Ostravy k upuštění od tohoto záměru.

Bližší informace naleznete ve zprávě, kterou jsme vydali k našemu výročí: http://lesoparkporuba.cz/vyroci-petice/.

Jako kandidáta na hejtmana Vás chci požádat o zodpovězení následujících otázek:

  1. Domníváme se, že již studie týmu architektů prokázala, že existuje dostatek alternativ k Myslivně. Souhlasíte s tím, aby vzhledem k této skutečnosti a širokému nesouhlasu byla Myslivna co nejdříve vyškrtnuta ze seznamu lokalit pro VTP?
  2. Primátor Tomáš Macura označuje právě probíhající studie proveditelnosti za interní materiál města. Souhlasíte s naším požadavkem na jejich plné zveřejnění?
  3. Když bude Myslivna vyškrtnuta jako lokalita pro VTP, souhlasíte, aby byl změněn územní plán tak, aby byl trvale zachován přírodní a rekreační charakter Myslivny?
  4. V anketě Porubské desatero lidé vyslovili zároveň požadavek, aby se zamezilo zhoršování životního prostředí nevhodnou výstavbou. Ukázkovým příkladem je plánovaná průmyslová zóna na polích u Skalky. Tato lokalita je navíc nedaleko lázní v Klimkovicích, kvůli jejichž klidu byl za cca miliardu zbudován dálniční tunel. Souhlasíte se stavbou průmyslových staveb / hal na zelené louce? Zasadíte se o zvrácení výstavby u Skalky?

Odpovědi na výše uvedené otázky prosím zašlete nejpozději do 28. září. Vaši odpověď zveřejníme na stránkách lesoparkporuba.cz.

Děkuji a jsem s pozdravem

Ing. Martin Bobek
člen petičního výboru


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/110320/virtual/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress