Naše projekty v programu Zelená Porubě

Zelená Porubě je programem MO Poruba, který věnuje milión korun na vlastní projekty občanů. Původně jsme se chtěli programu zúčastnit s plánem na zřízení dětských staveb v lese u Myslivny podobně jako je tomu na lázních v Klimkovicích. Ukázalo se však, že to není možné, protože v porubském lesoparku překvapivě nepatří žádné pozemky Porubě!

Program je však natolik zajímavý, že jsme přišli s alternativním návrhem na výsadbu zeleně – Strom před mojim barakem. Prostřednictvím internetu jsme oslovili naše příznivce, aby nám řekli, co by chtěli vysadit s tím, že podáme společný návrh. Došlé podněty se však netýkaly jen stromů, ale také chodníků a dětského hřiště. Nakonec jsme tak nepodali jeden, ale hned čtyři projekty (vzhledem k podmínkám Zelená Porubě je jako fyzická osoba podal člen petičního výboru Martin Bobek).

V tuto chvíli míří Zelená Porubě do finále a až do pátku 25. listopadu probíhá hlasování. Jako obyvatelé Poruby musíme s potěšením konstatovat, že se se zde sešla opravdu celá řada zajímavých nápadů. Uvědomujeme si, že díky petici máme určitou výhodu, protože jsme o něco známější než ostatní navrhovatelé. Nechceme toho však využívat a vyzývat Vás k hlasování ve svůj prospěch. Pokud však podpoříte některý z našich návrhů, jejichž přehled uvádíme níže, budeme samozřejmě jen rádi.


Strom před mojim barakem
Cílem návrhu bylo vysadit stromy tam, kde lidem chybí. Ze třinácti návrhů se nakonec ukázaly jako realizovatelné pouze čtyři. Ostatní narazily na přítomnost inženýrských sítí a již existující projekty jako např. plánovanou rekonstrukci ulice. Sami jsme pak stáhli finančně náročnou výsadbu na Jilemnického náměstí, abychom umožnili realizaci více projektů v rámci Zelená Porubě (dohodli jsme se, že bude později osázena v rámci „běžné“ náhradní výsadby).

Podrobnosti o projektu naleznete na: http://zelenaporube.cz/project/detail/9.


Veřejné pítko
Hlavní třídou vede cyklostezka a pravidelně se zde konají hromadné akce sportovního charakteru jako např. veřejné bruslení. Nejen sportovci by jistě uvítali možnost doplnění vody. Pítko by mělo umožňovat napít se bez nádoby i použití rukou, nabrat si vodu do bandasky a mít dole misku, ze které se může napít pes.


Podrobnosti o projektu naleznete na: http://zelenaporube.cz/project/detail/11.


Dětské hřiště na Mongolské
Znovuzřízení dětského hřiště, které bylo před cca 3-4 lety zrušeno, protože nevyhovovalo bezpečnostním normám. Nejbližší hřiště je přes cestu a navíc u hospody, což nepovažují rodiče za vhodné. Navrhujeme doplnění vhodných herních prvků a to tak, aby se doplňovaly s těmi na okolních hřištích.

Podrobnosti o projektu naleznete na: http://zelenaporube.cz/project/detail/12.


Chodníky, kde chodí lidi

Kromě oficiálních chodníků lidé vyšlapali mnoho neoficiálních pěšin. Někdy se jedná jen o pohodlné zkrácení, ale v některých případech klasický chodník očividně chybí.
Abychom byli upřímní – jedná se o „torzo“ původního návrhu, který řešil dvě parkoviště a tři chodníky. Ostatní místa byla vyřazena kvůli kolizi s inženýrskými sítěmi a plánovanou rekonstrukcí.
Podrobnosti o projektu naleznete na: http://zelenaporube.cz/project/detail/12.


Děkujeme za vaši podporu a ještě jednou uvádíme odkaz na hlasování: http://zelenaporube.cz/prihlasene-navrhy.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/110320/virtual/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress