Prezentace na zasedání MO Poruba 26.11.2015

Dne 26.11. 2015 proběhlo klíčové zasedání Zastupitelstva MO Poruba za účasti široké veřejnosti, na kterém vystoupil primátor Tomáš Macura a prezentoval důvody pro rozšíření VTP na Myslivnu. Následně vystoupil za Petiční výbor s prezentací Martin Bobek a poukázal na řadu nesrovnalostí v tomto projektu. Zároveň proběhla věcná diskuze mezi zástupci Magistrátu a zastupiteli Poruby, ve které mj. zazněla řada argumentů proti tomuto záměru.

Na základě prezentací a diskuse nakonec zastupitelé MO Poruby přijali deklaraci, v níž se výraznou většinou 32 hlasů (ze 44 přítomných) odmítli výstavbu VTP na Myslivně. Důležitá je také skutečnost, že zastupitelů se 11 zdrželo, 1 nehlasoval, ale především NIKDO nebyl PROTI!

V přijaté deklaraci doslova stojí, že MO Poruba:

  1.  nesouhlasí s rozšířením areálu VTP v Ostravě-Porubě v lokalitě označené V15 dle územního plánu (v lokalitě Myslivna)
  2. doporučuje městu Ostrava hledat jiné vhodné lokality pro umístění areálu VTP

Tedy zcela jasné vyjádření, které nemůže nikoho nechat na pochybách, že MO Poruba VTP na Myslivně nechce.

Jako občané Poruby oceňujeme profesionální přístup pana starosty Petra Mihálika v celé věci a děkujeme, že jsme dostali možnost vystoupit také s prezentací občanů, kterou si můžete prohlédnout níže.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/110320/virtual/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress