Otevřený dopis porubským zastupitelům

Vážení zastupitelé,

petice za zachování Myslivny jako rekreační a klidové oblasti nese 10459 podpisů. Stejný požadavek jasně zvítězil i ve všech pořádaných ročnících ankety Porubské desatero. Vaši předchůdci v roce 2016 požádali o změnu územního plánu, kterou Magistrát zamítl.

Vy sami jste se před posledními volbami přihlásili k ochraně Myslivny a to napříč politickým spektrem. I zástupkyně ANO, které prosazovalo rozšíření VTP na Myslivně, Mgr. Zuzana Bajgarová uznala, že Magistrátem zadaný proces prověřování alternativ trvá příliš dlouho a je potřeba jej uzavřít.

Nyní jsme o téměř čtyři roky dále a nám nezbývá než konstatovat, že se ani za tak dlouhou dobu vůbec nic nezměnilo. Zastupitelé Magistrátu 7. března projednali celý balík změn územního plánu a Myslivna v něm bohužel opět chyběla. Jménem všech návštěvníků lesoparku, který zvláště v průběhu pandemie prokázal svoji nenahraditelnost, vás proto vyzýváme, abyste po letech nečinnosti zajistili jeho ochranu do budoucna.

Nenechte se odbýt tvrzeními, že je potřeba dále něco prověřovat. Magistrát měl od roku 2015 času více než dost. O tom, jak jej využil, nejlépe svědčí skutečnost, že poslední aktualita na vtp.ostrava.cz je čtyři roky stará.

Stejně tak nepřistupujte na uklidňování, že nic nehrozí a že o výstavbě na Myslivně teď nikdo reálně neuvažuje. To je naopak důvodem konat neprodleně, dříve než se objeví nějaký bohatý developer. Příklad právě stavěného bytového domu zasahujícího do lesoparku jasně dokazuje, že developer je schopen prosadit své zájmy ke škodě všech. Volných pozemků kvapem ubývá a tlak na Myslivnu bude nevyhnutelně jen sílit.

Téměř jistě uslyšíte, že změna vyžaduje čas a nelze udělat ze dne na den. Právě proto je nezbytné ji iniciovat co nejdříve. Žádáme vás proto, abyste na nejbližším zasedání zastupitelstva opětovně celou věc projednali a usnesli se na podání podnětu ke změně územního plánu Myslivny na rekreační a klidovou oblast.

Na fajnova.cz město Ostrava neustále vybízí veřejnost k zapojení se a spoluvytváření fajnOVe budoucnosti, aby se Ostrava více přiblížila světu, lidem a přírodě. My sami si nepřejeme nic jiného. Respektujte proto přání nás všech a s pomocí svých kolegů na Magistrátu prosaďte změnu územního plánu.

letecky snimek


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/110320/virtual/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress