Mlčení Magistrátu, informace po volbách

Studie proveditelnosti, které měly být hotovy do konce července, nejsou zveřejněny ani v druhé polovině října. Nic na tom nezměnil ani slib, který jsme dostali 30. září na schůzce na Magistrátu, že se tak stane nejpozději do dvou týdnů. Stejně tak nebylo dosud zveřejněno žádné komuniké k současné situaci, které nám bylo přislíbeno již 14. září při zasedání zastupitelstva Magistrátu. Jen tak pro úplnost dodáváme, že poslední aktualita byla na oficiálním webu Magistrátu k rozšíření VTP naposledy publikována 26. května, tedy téměř před pěti měsíci.

Mlčení Magistrátu nás vůbec netěší, protože v povolební atmosféře jsme zaznamenali několik spekulací ohledně dalšího osudu Myslivny. V diskuzích na sociálních sítích se pak objevily příspěvky zpochybňující předvolební sliby kandidátů atd.

Jednu z mála relevantních informací přináší reakce na článek z ihned.cz o novém hejtmanovi, Ivu Vondrákovi, kde se píše:

„Chtěli bychom vybudovat přímo v Ostravě Moravskoslezské inovační centrum, podobné, jaké je v Brně, propojilo by vědce a firmy,“ líčí své plány Vondrák. Podle něj nejde o megalomanský projekt odsouzený ke krachu, protože má stavět na tom, co už je v Ostravě vybudované.

Inovační centrum je sice jiný projekt, ale k tomuto článku následně na Facebooku vznikla diskuze, která se přímo týkala i Myslivny:

Zmínka o nových lokalitách pro VTP nás samozřejmě těší, ale jedná se jen o střípek informace. Jistě se shodneme, že právě dobrá informovanost je nejlepším způsobem, jak zamezit spekulacím. Oslovili jsme proto přímo pana hejtmana s prosbou o vyjádření k projektu rozšíření VTP, především pak s jeho umístěním na Myslivně a dalšímu osudu tohoto místa. Pan hejtman nám obratem potvrdil platnost svých výroků z diskuze na Facebooku, ale zároveň nás jedním dechem požádal o shovívavost a trpělivost vzhledem k momentální časové zaneprázdněnosti.

Časové zaneprázdnění člověka ve zcela nové funkci lze pochopit. Méně pochopení však nalézáme pro Magistrát a jeho neustálé odsouvání termínů bez vysvětlení VEŘEJNOSTI.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/110320/virtual/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress