Porubské desatero, ročník druhý

V úterý 14. března 2017 se ve Slunečnici konalo setkání zástupců porubské radnice s obyvateli – Porubské desatero. Cílem této sympatické akce je zjistit, co lidi nejvíce trápí, co by chtěli napravit či vylepšit. Pro lepší organizaci byla místa v sále, v němž se shromáždila zhruba stovka lidí, tématicky rozčleněna na devět stolů. Každý stůl měl tzv. garanta, který řídil diskuzi, doplňoval ji svým odborným pohledem a zapisoval vzešlé nápady. Lidé se mohli volně pohybovat mezi jednotlivými stoly a vyjádřit se tak ke všemu, co je zajímá. Následně pak proběhlo hlasování, aby se vybraly dva největší problémy z každé oblasti. Celkově tak vyvstalo osmnáct problémů, nad kterými se znovu hlasovalo.

20170314_190015_resizedProtože se jednalo o druhý ročník, hned v úvodu byli účastníci seznámeni s tím, co radnice podnikla ve věci podnětů z minulého ročníku. Jako zástupci petice jsme byli spokojeni, protože k občany nejpalčivěji vnímanému problému – zachování Myslivny, se zastupitelé Poruby postavili čelem. Svou listopadovou žádostí o změnu územního plánu udělali maximum toho, co je v jejich moci. Říkáme to i přes to, že v březnu Magistrát změnu odmítl s odůvodněním, že čeká na výsledky urbanistické studie pro umístění VTP na Karolinu. Tato studie by však měla být v červnu hotova a my pevně věříme, že pak již dojde k finálnímu rozhodnutí a Myslivna bude konečně zachráněna.

Vzhledem ke skutečnosti, že již nyní existují minimálně dvě prověřené alternativní lokality, vznesli jsme v diskuzi téma, jak dále naložit s Myslivnou. Nemá totiž smysl zabránit stavbě VTP a postavit tam místo něj milionářskou čtvrt. Kromě zopakování našeho požadavku na zachování jejího klidového a rekreačního charakteru jsme navrhovali doplnění vhodného přírodního mobiliáře jako jsou lavičky či sportovní náčiní. Velice se nám také líbí myšlenka vytvořit u Myslivny lesní areál s řadou dřevěných dětských staveb, podobně jak to je na lázních v Klimkovicích. Velice nás potěšilo, že téma Myslivny je mezi lidmi stále živé a v celkovém hlasování lidí v sále skončilo na druhém místě.

Na setkání ve Slunečnici navazuje internetová ANKETA, která až do 31. března dává každému možnost vyjádřit se. Využijte proto své dva hlasy a řekněte, co Vás v Porubě trápí. Pokud Vám leží na srdci zachování Myslivny pro budoucí generace, máte hned dvě možnosti:

1) zvolíte pouze Myslivnu a dáte jí tím dva hlasydesatero-hlasovani-20172) zvolíte Myslivnu a jeden další problém, který vás trápí. Tím Myslivna získá jeden váš hlas.

Prosíme podpořte zachování Myslivny a HLASUJTE V ANKETĚ.

Děkujeme za Vaše hlasy a samozřejmě také porubské radnici za vstřícný a otevřený přístup ke svým občanům.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/110320/virtual/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress